ad
ad
کتاب همه چیز از هم می پاشد | معرفی کتاب همه چیز از هم می پاشد
کد خبر: 98919

معرفی کتاب همه چیز از هم می پاشد | اثر «چینوا آچه‌به»

یکی از تاثیرگذلر ترین کتاب های موجود را بخوانید و با تاریخ واقعی رو به رو شوید...
معرفی کتاب همه چیز از هم می پاشد | اثر «چینوا آچه‌به»

یکی از تاثیرگذلر ترین کتاب های موجود را بخوانید و با تاریخ واقعی رو به رو شوید

معرفی کتاب همه چیز از هم می‌پاشد

«همه چیز از هم می‌پاشد» یک رمان مدرن آفریقایی اثر «چینوا آچه‌به»، نویسنده اهل نیجریه است که به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است.

چینوا آچه‌به که در سال ۲۰۰۷ برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی بوکر شد، بیشتر شهرتش را مدیون همین رمان است. این اثر، داستانی درباره وضعیت کشورهای استعمار شده افریقایی در واخر قرن نوزدهم است. جوامع افریقایی در آن زمان، هنگام ورود مبلغان مسیحی و استعمارگران اروپایی دچار بحران و فروپاشی شدند. «چینوا آچه‌به» وضعیت کشورش را در هنگام این هجوم خانمان سوز به نگارش درآورده است و در کنار آن با نگاهی جزئی و دقیق به آداب و سنن جامعه‌اش به نقد رویکردهای بدوی مردمانش نیز پرداخته است.

داستان در روستایی به نام «اوموفیا» در طرف شرقی رود نیجر می‌گذرد. شخصیت اصلی رمان «اوکنکو» مردی مورد احترام، بزرگ قبیله و پایبند به سنت‌های بومی است. او خشن و جنگجو است، اما مهربان و پرعاطفه نیز هست؛ اما هرگونه نشانه نرمش را که به نظرش مخصوص زنان است، پس می‌زند و به مرور توان خود را در برخورد با اندیشه‌های تازه از دست می‌دهد و فرو می‌پاشد.

دانلود و خرید کتاب همه چیز از هم می‌پاشد اثر چینوا آچه‌به | کتاب نشر نیکا |  طاقچه

کتاب داستان از بین رفتن جایگاه اوکنکو را در زندگی قبیله‌ای و در مواجهه با ورود مبلغان مذهبی خشن و تازه ‌کار اروپایی بازگو می‌کند. در «همه چیز از هم می‌پاشد» نویسنده تلاش می‌کند به مخاطب بفهماند که جوامع افریقایی، به تمامی بدوی و خشن و وحشی نبوده‌اند که استعمارگران آنها را با اندیشه‌های آزادی‌بخش و متمدنانه از این بدویت نجات دهند؛ بلکه آنها نیز صاحب اندیشه‌های بلند بوده‌اند و با ورود استعمارگران تمام این اندیشه‌ها، به یک‌باره زیر برچسب توحش از میان رفتند.
کپی لینک کوتاه خبر: https://jeldnews.com/d/4vjzo6

پربیننده ترین
اخبار داغ