ad
بادمجان | سرخ کردن بادمجان
کد خبر: 7603

با این روش با کمترین روغن بادمجان سرخ کن

با این روش با کمترین روغن بادمجان سرخ کن

راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم

استفاده از نمک

این روش یکی از رایج ترین روش هاست. ابتدا بادمجان ها را خوب شسته و سپس روی آن ها نمک بپاشید. می توانید حتی بادمجان ها را در محلول آب نمک استراحت دهید. قبل از سرخ کردن کمی بادمجان ها را آب کشیده و به خوبی خشک کنید. ناگفته نماند که با این روش تلخی احتمالی بادمجان نیز از بین می رود.

استفاده از تخم مرغ

این روش را در اغلب رستوران ها به کار می برند. شما برای سرخ کردن بادمجان هایتان به سفیده تخم مرغ نیاز دارید. ابتدا سفیده تخم مرغ را به خوبی بزنید. سپس تکه های بادمجان را به خوبی در آن بغلتانید و سرخ کنید. نیازی نیست نگران بوی تخم مرغ باشید چون هیچ اثری از آن روی بادمجان نمی ماند. البته نباید در مصرف سفیده زیاده روی کنید. فقط روی بادمجان مالیده شود.

استفاده از ماست

یکی از بهترین روش ها برای سرخ کردن بادمجان استفاده از ماست است. شاید برایتان عجیب باشد اما اگر یک ساعتی بادمجان ها را با ماست آغشته کرده و در یخچال استراحت دهید می توانید خیلی راحت آن ها را سرخ کنید. توجه داشته باشید که قبل از سرخ کردن بادمجان ها، باید ماست اضافی را از رویش بردارید. اگر بادمجان را به این روش تهیه کنید روی آن کاملا طلایی می شود و برای دورچین خورش هایی مثل خورشت قیمه بادمجان مناسب تر است.

سرخ کردن بادمجان در فر

اگر به دنبال تهیه بادمجان سرخ شده رژیمی هستید کافی است به سراغ فر بروید. ابتدا بادمجان ها را شسته و برش بدهید. سپس به کمک یک قلمو روی آن ها را روغن مالی کنید و اجازه دهید تا در سینی فر یا ماکروفر ۱۰ دقیقه ای بماند. باید بعد از این مدت بادمجان ها را برگردانید تا سمت دیگرش هم کاملا سرخ شود.

خشک کردن آب بادمجان

اگر دقت کرده باشید دلیل اصلی جذب روغن بادمجان بافت آبدار آن است. پس اگر کمی آب خود را از دست بدهد روغن کمتری برای سرخ کردن آن مورد نیاز است. برای این منظور به راحتی بادمجان ها را ۵ دقیقه در ماکروفر قرار دهید تا کمی آب آن تبخیر شود. هنگام سرخ کردن متوجه می شوید که نسبت به قبل از روغن کمتری استفاده کردید.

آبپز کردن بادمجان

یکی دیگر از روش های رژیمی تهیه بادمجان این است که تکه های بادمجان را ابتدا بشویید و خشک کنید. سپس آن ها را در ماهیتابه بچینید و کمی رویش نمک بپاشید. سپس حدود نصف استکان آب به آن اضافه کرده و بگذارید تا بپزد. می بینید که در واقع با این روش نیز می خواهیم آب اضافی بادمجان را خارج کنیم.بعد از نرم شدن بادمجان ها کافی است کمی روغن اضافه کنید و آن را به راحتی سرخ کنید. این روش برای کشک بادمجان و حلیم بادمجان در صورتیکه تمایلی به استفاده از بادمجان کبابی نداشته باشید، مناسب است.

جوشاندن بادمجان ها

تاثیر آب و نمک که خاطرتان هست؟ علاوه بر خیساندن در آب نمک می توانید حتی ۴ دقیقه بادمجان ها را در آب نمک جوشیده بجوشانید. سپس بلافاصله از آب جوش خارج کرده و اجازه دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس می توانید بادمجان ها را به راحتی سرخ کنید.

نکته پایانی

در آخر اینکه به شما پیشنهاد می دهیم همیشه از بادمجان تازه استفاده کنید و در صورت تمایل به سرخ کردن حتما از روغن های مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید. اگر به هر دلیلی بادمجان های شما روغن زیادی داشت قبل از اضافه کردن به فذا می توانید آن ها را روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن جذب شود. هرگز بادمجان سرخ شده سرد را میل نکنید چرا که موجب دل درد می شود.
کپی لینک کوتاه خبر: https://jeldnews.com/d/48z6k4

پربیننده ترین


اخبار داغ